کشورها

ایتالیا

ایتالیا

ایتالیا

ایتالیا کشوری است که بیش از ۳۰۱ هزار کیلومتر مربع وسعت و حدود ۶۰ میلیون نفر جمعیت دارد. طبیعت زیبا، بناهای تاریخی بی‌شمار، آب‌ وهوای خوب و مردم خون‌گرم، هر سال نزدیک به ۶۰ میلیون گردشگر را جذب ایتالیا می‌کند. این کشور یکی از مقاصد اصلی دانشجویان بین‌المللی نیز محسوب می‌شود. در حال حاضر، تحصیل در ایتالیا به دلیل امکان استفاده از بورسیه تحصیلی، در میان دانشجویان ایرانی نیز طرفداران بسیاری دارد. نام ایتالیا با کلمه قدمت عجین است و این شامل دانشگاه های این کشور هم می شود. خود کلمه university ریشه ای ایتالیایی دارد و دانشگاههای  بولونیا  و ساپینزا ایتالیا از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا به حساب می آید.

قطعا ایتالیا  مناظر متنوع، میراث فرهنگی و تاریخی عظیم؛ مکانهای نمادین و تاریخی از جمله Colosseum رم و برج پیزا، غذاهای بی نظیر، تاریخ چشمگیر از اختراعات و اکتشاف ها ... و البته دانشگاه های قدیمی دارد که جذابیت های زیادی  برای جذب گردشگران و دانشجویان بین المللی ایجاد می کند.

گذشته از میراث ماندگار تمدن رومی ، ایتالیا سابقه طولانی در نوآوری دارد. ایتالیایی های شناخته شده شامل  کریستوفر کلمب و مارکو پولو، انریکو فرمی (فیزیکدانی که اولین راکتور هسته ای جهان را اختراع  کرد)؛ لئوناردو داوینچی ، که ثابت کرد جهان مسطح نیست. الساندرو ولتا ، که در زمینه برق تحصیل کرده است (اصطلاح "ولت" را حتما می شناسید). و گالیله ، که چهار قمر در حوالی مشتری کشف کرد و تلسکوپ را اختراع کرد ، که با آن ثابت کرد که زمین در اطراف خورشید می چرخد.

این ها فقط برای شروع هستند، لیست متفکران و مخترعین مشهور ایتالیایی ادامه می یابد ، از عینک و دستگاه اسپرسو گرفته تا اتومبیل و ادکلن. از طرفی  ریشه کلمه "دانشگاه" نیز به ایتالیا نسبت داده می شود ، و دانشگاه بولونیا که یکی از قدیمی ترین دانشگاههای جهان است در این کشور قرار گرفته است.